Pamatu būvniecība sākās 20.09. un tika pabeigta 11.10.. Strādāja 4 cilvēki darba dienās no plkst. 9-18.
Lūk ieskats. Pirms:
Pēc
Pamatu būvniecība pa posmiem
- Bedru izrakšana (tā kā garāža ir atsevišķi un ir vēl nojume, vajadzēja bedri mājai, garāžai un nojumes kollonu stabiem; Esiet uzmanīgi ar traktoristiem – šis paspēja jau pašā sākumā nobraukt iznestās asis.
- Pamatu pēdas veidņošana, šķembošana un armēšana
Pēc projekta bija vēl sagataves betonējuma kārta, bet akurāti noraka zemi un kārtīgi noblietēja šķembu, tādēļ iztika.
Pie pamata pēdas armatūras tika piemetinātas 2 armējuma stiegras, kas horizontāli izvadītas uz āru abos mājas galos. Pēc tam uz augšu tiks piemetinātas vertikālās armējuma stiegras un pie tām tiks pievienots mājas zemējums. Pamati kalpos kā zibens novedējs, līdz ar to nebūs vēlāk zemē jārok kāda papildus dzelzs konstrukcija priekš šā mērķa.
3. Pēdas betonēšana
4. Armēšana, veidņu likšana un betonēšana pamatu sienai
Ar to visu, ka betonētāji neatveda betonu uz 14:00, bet uz 18:30, kad jau palika tumšs, rezultāts labs – 0 atzīme staigā 7mm.
5. Hidroizolācija un siltinājums
Hidroizolācijai bija 2 varianti: lētais bitumens vai dārgākās mūsdienu. Pēc konsultācijām palikām pie lētā bitumena varianta, jo arī to tagad var smērēt uz mitra betona – klāt ir k-kāds piejaukums.
100mm ar spundi
Četri dībeļi uz vienu kv.m.6. Aizbēršana ar smilti un apmetums no ārpuses
7. Kanalizācijas 1. stāva horizontālo izvadu iestrāde, lai pavasarī nav jārok vaļā šķemba
Horizontālā hidroizolācija 2 kārtas ruberoīds
150mm šķembas kārta un darbi darītiLietas, par kurām uzzināju un šķiet noderīgi zināt citiem, kas būvē
- armatūru nevajag likt pa taisno uz zemes – vajag uzlikt uz kāda paaugstinājuma (koka brusām vai kā cita), lai nerūsē no zemes mitruma;
- Pēc betonēšanas bērt ciet vēlams ne ātrāk kā 7 dienām, bet ja nav laika gaidīt, tad blietēt pa mazām kārtām ar nelielu jaudu un nebraukt gar betonu tuvāk par vienas blietes platumu.
- Uz bitumena mastikas hidroizolācijas ir problemātiski likt pa taisno virsū apmetumu (daļai, kas paliek virs zemes līmeņa) – vai nu liek putoplastu vai, ja nesiltina, tad neliek bitumenu vispār.
- veidņus vajag nodrošināt alumīnija – celtniekiem atveda smagos un pa četriem nebija viegli cilāt – liels laika patēriņš.
- Vajag kārtīgi izplānot elektrības ievadus/izvadus, lai attiecīgi var ielikt pamatu sienā pietiekoši čaulas. (ievadkabelis, kabelis uz saimniecības ēkām, kabelis uz automātiskajiem vārtiem, uz ūdens sūkni, ja atrodas ārpus mājas, čaula komunikāciju vadiem u.t.t.).
- Ūdens čaulu man divi ŪK projektētaji teica, lai liek 1,8m zem zemes līmeņa. Beigās liku otru čaulu virs pēdas (ap 1,2m), savādāk sanāk baigais lauziens. Nosiltināšu cauruli.
- Putoplasta siltinājumu vajag apmest, ja darbi tiek iepauzēti uz ilgāku laiku – manā gadījumā visu ziemu -, jo saules UV stari to “ēd” kopā.
Esmu dikti priecīgs par paveiktā kvalitāti un ātrumu. Tagad ceru uz agru siltuma vilni pavasarī, lai jau marta beigās/aprīļa sākumā var sākties ārsienu būvniecība. 🙂
man jau liekas tavās smiltīs kur nav nekāda ūdens vertikālā hidroizolācija bija lieka. bet visumā izskatās smuki un kārtīgi.
lai armatūra butu piepacelta izmanto nevis brusiņas bet speciālus plastmasas distancerus.
PatīkPatīk
Nu tur tā vairāk ķeksītim, lai ir. 🙂
Par armatūru – es biju donmājis, kad armatūru atved uz objektu, tad nemet pa taisno uz zemes, bet saliek uz kāda paaugstinājuma, lai nav kontaktā ar zemi. Protams, ka d jau liek pamatos, tad izmanto distancerus. 🙂
PatīkPatīk
Cik dziļi un cik plati ir pamati?
PatīkPatīk
Mājai
Pēda 800 x 300
Lenta 350 x 1100
Garāžai
Pēda 550 x 300
Lenta 250 x 1050
PatīkPatīk
Kādi kopējie pamatu izmēri mājai?
PatīkPatīk
Armatūra stūros gan nav pareizi sasieta … 😮
PatīkPatīk
Kādēļ nav pareizi – vari precizēt?
PatīkPatīk
http://www.project-house.by/angles-reinforcement Galvenais moments – iekšējās stiegras savienotas ar ārējām.
PatīkPatīk
šī bilžu kolekcija domāju izskaidros, vārdiem tik precīzi nepastāstīšu. https://www.google.lv/search?q=%D1%83%D0%B3%D0%BB%D1%8B+%D0%B0%D1%80%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiwwNOvuuHPAhXHC5oKHRUXCKQQ_AUICCgB&biw=1920&bih=950#imgrc=seg7N3EFvnhEoM%3A
PatīkPatīk
te labi sazīmēts http://www.project-house.by/angles-reinforcement
galvenā ideja ir tāda, ka iekšējās stiegras jāsavieno ar ārējām
Tavā bildē https://topmaja.files.wordpress.com/2016/10/wp_20161004_15_53_01_rich.jpg?w=676&h=1201 redzams, ka nav savienots.
PatīkPatīk
Šeit ļoti labi viss sazīmēts un aprakstīts http://www.project-house.by/angles-reinforcement Iekšējās stiegras ir savienotas ar ārējām.
Tavā bildē nav savienotas, vismaz cik bildē redzams, https://topmaja.files.wordpress.com/2016/10/wp_20161004_15_53_01_rich.jpg?w=676&h=1201
PatīkPatīk
Pec bildem izskatas kaut kas lidzigs fundaments kā man sataisija tajā pašā laikā.
PatīkPatīk
Precizēju šo tematu ar būvinženieri un vairākiem būvniekiem, kam ir liela pieredze. Secinājums, ka viss ir korekti. Risinājums, kas ir izmantots, ir pareizs. Viss projekts ir jāskatās kopumā + grunts/augsnes īpašības. Līdz ar to ar mierīgu sirdi varu teikt, ka pamati uzbūvēti pareizi, tajā skaitā armatūra. 🙂
PatīkPatīk
Lūdzu iesakiet meistarus, kas var izrakt un ieliet pamatus saimniecības ēkai un vēlāk arī mājai.
PatīkPatīk
Aizsūtīju Jums epastā.
Uģis
PatīkPatīk
Labdien! Paldies par laiku, kuru patērējāt, lai tik detalizētu visu aprakstītu. Varat lūdzu atsūtīt konktaktus brigādei/firmai kura taisīja pamatus?
PatīkPatīk
Sveiki. Nosūtīju epastā.
PatīkPatīk
Kādas izmaksas, tam visam?
PatīkPatīk
Tas gan ir ļoti “stiepjams” jēdziens – izmaksas. Katram tas būs ļoti individuāli. Man lēja pamatus vairākus gadus atpakaļ (2017). Ja pareizi atceros, tad tas bija ap 10-11k eur par pamatiem, kas ir monolītie lentveida ar dziļumu 1800mm. Mājai un garāžai.
PatīkPatīk
Labs piemērs. Vai var atsūtīt savus kontaktus?
PatīkPatīk