Durvis šķūnim

Izlēmām ar sievu, ka šķūnim liksim divviru durvis, lai ir pietiekoši platas.

Durvis gatavojām arī paši, jo materiāls vēl bija. Kā vainagu vērtnēm izmantojām to pašu no mājas jumta būvniecības pāri palikušo kokmateriālu. Paldies brālim, kas savā darbnīcā lielās brusas smuki sazāģēja plānākā materiālā un gludi noēvelēja. No sagatavotā materiāla uz vietas pagalmā ar leņķu palīdzību uztaisījām abām vērtnēm rāmi.

Papildus vērtnes stiprībai salikām šķerslatas.

Durvju fasādi likām 45 grādu slīpi. izmantojām tos pašus fasādes dēļus ar pusspundi. Montējot durvju fasādi, abas vērtnes saskrūvējām kopā, noliekot vajadzīgajā attālumā vienu no otras, lai kopētu attālumu, kā tās atradīsies iemontētas šķūnī – tādējādi precīzāk varējām salikt abu vērtņu fasādes dēļus, lai tie smuki satiekas viens otram pretim.

Krāsoju durvju fasādi pēc montāžas – zinu, ka pēc laika var k-kur spīdēt ārā baltā krāsa, ja dēļi izžūs, bet tad piekrāsošu vajadzīgajās vietās, jo summā tas būs ātrāk un vieglāk, nekā katru dēli krāsot atsevišķi.

Durvis montējām ar ārējām eņģēm, lai tās var pilnībā atvērt pa 180 grādiem. Paldies brālim, kas palīdzēja iemontēt eņģes, jo es noteikti būtu ielicis tā, ka beigās durvis vērtos kā superauto. 🙂

Uzlikām bremzes / bultas, ko iestiprināt zemē, kad durvis atvērtas, lai vējš neizlauž durvis. Iekšējo rāmi arī nokrāsojam pelēku, lai ir vienots skats, kad durvis ir atvērtas.

Ap durvīm arī uzlikām dekoratīvo klēdi. Slēģi nopirkām depo un mājās paši nokrāsojām ar krāsu metālam. Izmantojām Hammer, kuru veikalā ietonēja

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s