Spāres un latas šķūņa jumtam

Kad karkass bija izveidots, no tām pašām brusām, kas vēl bija palikušas, izgatavojām spāres. Izveidojām pirmo spāri, no kuras veidojām kopijas. Spāres tika saliktas uz zemes un gatavas uzceltas augšā. lai ir ērtāka montāža.

Saišķiem pasūtīju 25mm 3metrīgos dēļus. No veciem atgriezumiem papildus saišķus uztaisījām spārei tuvāk kores daļai – drošs paliek nedrošs.

Spāres galus apzāģējām pēc uzstādīšanas, kad jau bija uzstādītās latas.

Latas likām 50x50mm – arī pārpalikumi no mājas jumta. Ar latām viss bija jauki, bet pieļāvu LIELU kļūdu. Liku visu pēc konkrētajam dakstiņam paredzētā soļa, BET piemirsu, ka neesmu uzlicis kores latu, dēļ kā pirmo latu sāku likt pa tālu no kores un līdz ar to kores daksts nenosegtu kori starp abām jumta slīpnēm – nācās latas pārskrūvēt. Galus latām pēc tam piezāģēju – sarēķināt vajag pēc dakstiņa rindu soļa – jāatceras, ja lieto sānu dakstiņus, tad labās malas daksta platums atšķiras no kreisās malas daksta platuma, līdz ar to ir jāizrēķina kopējais platums, ņemot vērā, cik kolonnas būs ar rindu dakstiņu un tam jāpieskaita labās malas un kreisās malas dakstiņu platumi un kopējais platums tad jāiecentrē.

Lai kaut cik precīzi uzskrūvētu korei latu, novilku striķi.

Sānos latu galus nosedzu ar vēja malu – to pašu 25mm dēli. Kad iestāsies pavasaris nokrāsošu vai arī uzlikšu skārdu, ja varēs dabūt apakšā zem dakstiņa.

Dakstiņam varēja pasūtīt speciālos kores latas stiprinājumus, kur sanāk tikai vienu latu skrūvēt, bet, lai nav jātērējas, izlēmu, ka sagatavošu vienkārši no latām vairākās rindās. Galvenais izrēķināt, lai augšējā kores lata ir garāka par vēja malām, lai var piestiprināt speciālos noslēguma kores dakstiņus, ja tādus plāno izmantot.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s