Starpstāvu pārsegums

Jau no paša sākuma bijām nolēmuši, ka starpstāva pārsegumam izmantosim dzelzbetona paneļus. iemesls gaužām vienkāršs – nevēlējāmies čīkstošas grīdas, kas neizbēgami laika gaitā notiek ar koka pārsegumu.

Tā kā mums dzīvojamajā ēkā nebija paredzētas nesošās iekšsienas, tad nācās pasūtīt garāka laiduma paneļus. Tam ir savi plusi un savi mīnusi. Pie mīnusiem varu minēt, ka pagarinātos paneļus piedāvāja tikai 2 ražotāji, kas noteikti sadārdzina to cenu, jo mazāka konkurence. Otrs mīnuss varētu tikt uzskatīts ilgāks izgatavošanas laiks, jo nestandarta garuma paneļiem izgatavošanas laiks bija ilgāks nekā “standarta” garuma paneļiem, bet ja laicīgi veic pasūtījumu, tad šī nav problēma. Kā plusu, kas mūsu uzskatā ir būtisks, ka jebkurā laikā bez problēmām var ēkas telpu plānojumu pārveidot, jo nav nesošo iekšsienu. Tas var būtiski ietaupīt laiku un līdzekļus nākotnē, ja radīsies vēlme vai nepieciešamība to darīt.

Paneļi ir piegādāti
un tiek sākta montāža

Ja izlemjat arī izmantot dzelzbetona paneļus, iesaku ņemt vērā šādas nianses:

  • Izgatavošanas laiks ir salīdzinoši ilgs, jo pēc liešanas formās tiem ir “jānogatavojas” gandrīz mēnesi, lai sasniegtu nepieciešamo stiprību, kā arī papildus nāk klāt gaidīšanas laiks rindā. Tādēļ iesaku jau stipri laicīgi izlemt, kur pasūtīsiet un noskaidrot, cik laicīgi jāveic pasūtījums
  • Laicīgi sarunājiet ceļamkrāna pakalpojumu, kas objektā cels paneļus – iepriekš no paneļu ražotāja noskaidrojiet, ar cik lielu celtspēju ceļamkrāns nepieciešams un pasūtot celtni, informējiet par to, kā arī, lai paņem līdzi paneļu celšanai nepieciešamo aprīkojumu.
  • Zem paneļiem uz savelkošās joslas ir jāuzliek speciāla amortizējošā lenta – būvkonstruktors Jūs informēs, kāda tieši nepieciešama.
  • Paneļu ražotājam vajag marķēt paneļus ar numuriem secīgi, lai atbilst projekta plānojumam, un attiecīgi arī jāiekrauj kravas mašīnā, lai objektā tos var montēt pa tiešo vienu pēc otra. Šo gan šķiet ražotāji jau paši pēc noklusējuma dara.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s