Gāzbetona bloku piegāde

Kādu laiku esmu atpūties no ierakstu veikšana blogā, bet tas nenozīmē, ka nekas nav noticis vasaras garumā. Tad nu sākšu ik pa laikam ielikt kādu jaunu rakstu, kas, cerams, būs noderīgi lasītājiem.

Bija pienācis pavasaris un bija jāsāk mūra darbi. Lai to varētu darīt, pirmais darbiņš bija gāzbetona bloku piegāde.

WP_20170403_10_51_24_Pro

It kā jau pavisam vienkārša lieta, bet tomēr gribu dot padomu citiem mūrēt gribētājiem, lai turpmākais process būtu vienkāršāks. Piegādājot blokus un citus lielgabarīta materiālus, rekomendēju pievērst uzmanību sekojošām lietām:

 • ar manipulatora šoferi sarunājiet, ka blokus ieceļ mājas vidū, lai celtnieki ietaupa maksimāli laiku un spēkus, izvairoties no liekas bloku nešanas. Tas arī samazinās risku, ka nesot blokus netīšām salauzīs, un taupīs celtnieku muguras veselību.
 • izkraujot blokus, kuri paliks ārpus ēkas, izplānojiet tiem atrašanās vietu tā, lai tie netraucē citu materiālu piegādei, manipulatora piebraukšanai, kad vedīs nākamo kravu, ērtai celtnieku piekļuvei ēkas sienām u.t.t..
 • Ja tiek izmantoti dažāda veida / izmēra bloki, tad tos arī izkraut vajag pēc plāna, ņemot vērā izmantošanas secību un vietu, lai nemaisās, kamēr tie nav nepieciešami vai arī, lai neatrodas vietā, kas ir tālu no izmantošanas zonas.

WP_20170403_11_20_06_Pro

Tās ir nianses, ko pašlaik atceros no pavasara. 🙂

4 domas par “Gāzbetona bloku piegāde

 1. Man ik pa brīdim gribējās diognales pārmērīt un tāpat ka Tu iekraujot blokus ieksa to nav iespējams izdarīt. No otras puses māja uzmūrētā un stāv, viss ok:) bet nu laikapstākļi tagad neapskaužami:)

  Patīk

 2. Nē, Nē. Tur tikai uz stūriem salika vienkārši blokus – vēl nemūrēja paralēli pirmajai piegādei. 🙂 Neatminos kāda bija ideja tam, ka izlika tos 4 blokus, bet domāju, ka laikam novilka līnijas no stūriem ar striķīšiem. Brigādē bija 5 vīri, tādēļ kā pirmo paleti izkrāva, jau steidza darboties. 🙂
  @Kaspar – piekrītu, ka būtu pareizi ik pa laikam pamērīt diognāles. Paletes, ko iekrauj iekšā, ļoti ātri izmūrējas – paspēj arī diognāles pamērīt. 🙂

  Publicējis 1 person

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s