Projekta iesniegšana un būvatļaujas saņemšana

Sen neesmu ko rakstījis, bet tam ir pamatots iemesls – tapa gala versija projektam, kas tika iesniegts būvvaldē un tika saņemta būvatļauja ar izpildāmajiem uzdevumiem. Par visu pēc kārtas.

Būvprojektu veiksmīgi ar arhitektiem novedām līdz tuvu gala versijai un sagatavojām būvprojektu minimālā sastāvā. No sākotnējās ieceres, ka garāžas ēku projektēsim vēlāk, atteicāmies un ieprojektējām arī pie reizes, lai nav atkārtoti jāiet cauri birokrātijai un būvēsim arī vienlaicīgi ar māju, lai ar smago tehniku nav jābojā ieveidotais pagalms vēlāk. Kopumā uztaisījām 4 sējumus, ko iesniegt (1 cietos vākos un krāsainu priekš Būvvlades un 3 mīkstos vākos un melnbaltus priekš sevis, arhitektiem un vienu rezerves. Iesniedzot projektu, uz vietas varēja pielabot neprecizitātes – manā gadījumā iesnieguma veidlapa bija jāielīmē ar roku uzreiz aiz vāka būvatļaujas eksemplārā.

Būvvalde projektu izskatīja precīzi pēc noteiktā termiņa: ne vienu dienu vēlāk un, protams, nevienu dienu ātrāk arī nē. 🙂 Bet principā visas atbildes un beigu apstirpinājumu saņēmu tikai aizbraucot uz vietas – visas reizes, kad zvanīju solīja vai nu atzvanīt vai lūdza piezvanīt nākamajā pieņemšanas dienā, kad atkal viss atkārtojās tā pat. Tiklīdz aizbrauca uz vietas, visu ātri nokārtoja. 🙂

30 dienas pēc iesnieguma tika saņemta būvatļauja – viss bija korekti (pat saņēmu uzslavas, ka ļoti labi saprojektēta pati māja). Vienīgais, ko lūdza apstiprināt ar pašvaldības domes izpilddirektoru, bija piebraucamā ceļa risinājums, kas principā ir pašvaldības uzbērts piebraucamais ceļš, kas nav iela. Saņēmu izpilddirektora parakstu visos 4 eksemplāros uz ģen plāna un uzreiz sagatavoja man būvatļauju.

Atgādinu, ka pēc pēdējā būvniecības likuma, būvatļauja nenozīmē atļauju uzsākt būvniecību. 🙂 Tajā tika norādīti izpildāmie uzdevumi pirms būvniecības uzsākšanas atļaujas izsniegšanas. Manā gadījumā tie bija:

  • Tehniskie Noteikumi (TN) no Sadales Tīkliem
  • TN no Lattelecom
  • TN no Vides Dienesta
  • Norādīts, ka kanalizācijai jābūt izsmeļamai (projektā ielikta Bio)
  • Būvkonstrukciju sadaļas sagatavošana un iesniegšana
  • Būvuzrauga apdrošināšana
  • Būvnieku apdrošināšana

Papildus bija prasīti TN no gāzes, bet sazvanīju būvvaldi un teica, ka nevajag, ja neplāno ierīkot – pēc likuma viņiem esot visiem jānorāda, ka jābūt TN (ja ierīkos gāzi).

Par kanalizāciju arī vēl skaidrošu, jo zvanot agrāk uz vides dienestu, tas norādīja, ka kanalizācija arī var būt Bio.

Sadales Tīkli atbildēja 10 dienu laikā, nosūtot standarta TN.

Vides dienests atsūtīja papildus info pieprasījumu, precizēt kanalizācijas tipu.

No Lattelecom info nav saņemts pēc 15 dienām – vēl ir laiks. 🙂

Pašlaik top pēdējie prezicējumi Būvkonstrukciju sadaļā un gaidam TN no Lattelecom un Vides dienesta. Tad jau ceram visu iesniegt gala versijā un sākt būvniecību.

2 domas par “Projekta iesniegšana un būvatļaujas saņemšana

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s