Apkures katla meklējumi

Jautājums no knoppixmeister par apkures katlu raisīja ideju uzrakstīt par šo tematu.

Tā kā mūsu zemei nav pieejams gāzes pieslēgums savukārt zemes siltumu un malkas apkuri nevēlamies, tad meklējam granulu katlu. Mums svarīgie kritēriji ir iespēja uzpildīt degvielu (granulas) vairākām dienām, lai nav katru dienu jāpapildina. Svarīga ir automatizācijas iespēja un pēc iespējas mazāka apkopes regularitāte. Zinoši cilvēki iesaka skatīties uz Buderus un Viessmann dēļ to kvalitātes, precizitātes un ilgmūžības. Viessmannam ir tikai 1 modelis ar granulām – tikai katls maksā 10`000 Eur, kas mums uzreiz atkrīt. Buderusam man atsūtīja piedāvājumā G221 25 A kreiso čuguna katlu – kopējā apkures sitēmas cenas piedāvājums ir 12`500 Eur ar PVN (katls, radiatori, siltās grīdas un viss pārējais). Māja uz 150kvm. (80kv.m. 1. st. un 70 kv.m. 2.st.). Plānots, ka 1.st. ar siltajām grīdām un otrais ar radiatoriem.

Vēl skatos uz katlu Distand Vienna Pel-Tec 12 Lambda. Saka, ka esot labs.

Jautājums Jums – vai varat ko ieteikt no ražotājiem, modeļiem? Kam jāpievērš uzmanība?

Martā būs izstāde “Māja” – došos meklēt vēl variantus.

6 domas par “Apkures katla meklējumi

 1. maja1 nekas īpaši nav – būs kā parasti grandeg, intersols un vēl pāris viesmākslinieku. bums bija 2-3gadus atpakaļ, kad eiropa meta pakaļ naudu energoefektivitātes pasākumiem, tagad čuss.
  Tad jau lielāku kandidātu sarakstu var dabūt atverot iekšs ss.lv santehnika-apkure,citais kurinamais un tikt pie 20-30 kantoriem kas piedāvā dažādu firmu produktus.

  Patīk

 2. Pats lietoju poļu kombinēto Sokol granulu katlu, pirku par ~ 1650Ls, SB siltumtehnika, Maskavas ielā.
  25kw uz 210m2 ir ok, trešā ziema būs nokurināta. Esmu ļoti apmierināts, cenas un kvalitātes attiecība uz to brīdi bija vislabākā,
  Pilnā automātika, ieberu granulas ne biežāk kā reizi nedēļā, kad paliek siltāks, pat reizi 2 nedēļās.
  Ir vasaras režīms tikai siltam ūdenim.
  Kopš septembra līdz šodienai ir iztērēts tikai 2,5 tonnas granulu uz 210km2, kopā ar silto ūdeni 140l boileris, man šķiet ka nav slikti.

  Patīk

  • Sveiks! Pašlaik vēl neesam izvēlējušies – visu šo laiku koncentrējāmies uz projekta apstiprināšanu un pamatu celtnieku izvēli. Ziema būs kā radīta visu pārējo agregātu meklējumiem, lai ar pavasari var darboties uz pilnu jaudu. 🙂

   Patīk

   • Jā – tāda ideja arī bija, bet uzklausot divus māju saimniekus ar šādu risinājumu, secināju, ka ļoti dārga apkure šādi sanāk + liela noņemšanās ar tvertnes ierīkošanu + ta tad ir kā apgrūtinājums zemes lietošanai.

    Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s