Projektēšanas uzsākšana

Arhitekti ir sarunāti un projektēšana var sākties. Tad nu pa soļiem:

  • Pirmajā sarunā pēc tam, kad bijām nosūtījuši attēlus, kādu aptuveni vēlētos vizuālo mājas izskatu, arhitekti izteica savas domas par mūsu ideju un redzējumu (ka vajag ielikt arī mūsdienīgus arhitektoniskos risinājumus, par materiāliem, logu veidiem u.t.t.). Mēs ar sievu apskatot dažādus modernisma piemērus, secinājām, ka tas būs ļoti dārgi, taču arhitekti uzstāja, lai nosūtam viņiem dažādus foto, kur redzami risinājumi, kas mums vienkārši patīk, nedomājot, cik tas maksā. Foto bija saistīts ar dažādām tēmām – ēkas, mēbeles, santehnika, automašīnas, dabas skati u.t.t.. Tas palīdz arhitektiem sajust mūsu gaumi.
  • Par projektēšanu vienojāmies 2016. g. janvāra sākumā un plānotais būvatļaujas saņemšanas termiņš ir noteikts 2016. g. jūnija beigas, ņemot vērā, ka pie aktīva darba arhitekti var sākt ķerties klāt tikai februāra beigās un ka saskaņošanas aizņems aptuveni 1,5 mēnešus, ieskaitot labojumu veikšanu.
  • Vienojamies, ka samaksa tiks veikta 3 posmos pēc noteiktiem paveikto darbu etapiem. Manuprāt, ļoti godīgi.

2 domas par “Projektēšanas uzsākšana

  1. Man sanāca maksāt 5 posmos: pie skiču un plānojuma sagatavošanas, pie “projekta minimālā sastāvā” saņemšanas, pie tehniskā projekta pasūtīšanas, pie tehniskā projekta saņemšanas un pēdējā daļa pēc projekta apstiprināšanas būvvaldē. Tieši šī pēdējā daļa ir ļoti laba – ja jānovērš kādi trūkumi tehniskajā, tad nav jāskraida arhitektu ķerot 🙂

    Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s