Projektēšana – ieraksts 1

Janvārī arhitekti solīja sākt darbu tikai februāra beigās, taču, neskatoties uz to, jau pēc 3 nedēļām saņēmām pirmos uzmetumus stāvu plāniem. Kopā atsūtīja 5 variantus. No tiem atradām sev piemērotu, kur nepieciešami vēl labojumi, bet globāli tas, ko vēlamies. Tad nu nosūtījām savus komentārus un pēc tam jau izrunājām ar arhitektiem visas nianses, lai ir skaidrs.

Pirmie secinājumi:

 • Ir vērts jau pirms projektēšanas sākuma atrasts potenciālos apkures katlu risinājumus un modeļus, kamīna modeļus, piespiedu ventilācijas iekārtas modeļus, jo arhitekti to prasīs meklēt un tas atvieglos arhitektam darbu kā arī paātrinās to. Mums sanāca, ka rudenī izstādē “Māja” sieva teica, lai apskatamies apkures katlus, bet es atteicu, ka to jau tikai tad, kad projekts būs gatavs. Nu sieva smejas, jo jau pēc pirmās sarunas ar arhitektiem bija jāsāk meklēt apkures katlu varianti. 🙂
 • Būvvaldē jau iepriekš vajag noskaidrot vai ir kādi noteiktumi mājas novietojumam pret ielu un iebraucamo vārtu atrašanās vietai, jo esot gadījumi, kad tas ir noteikts no būvvaldes puses.
 • Plānojot telpu lielumus, vajag reāli iedomātos izmērus pārbaudīt dabā, atrodot kādu telpu, kas atbilst tādam izmēram, lai var saprast, cik liela tā ir patiesībā.
 • Jau sākumā jāsaprot aptuvenā atrašanās vieta kanalizācijai un ūdens urbumam/spicei. Jāatceras, ka pie kanalizācijas un pie urbuma ik pa laikam būs nepieciešams piekļūt ar smago tehniku, lai veiktu apkopes.
 • Ja būvēs vairāk kā 1 stāvu, jāsaprot vai 1. stāvu vajag plānot ar varbūtību, ka nākotnē būs kādam ģimenes loceklim jāpārvietojas ratiņkrēslā vecuma dēļ – attīstītās valstīs šāda pieeja esot standarts. Tas ietekmē minimālos telpu izmērus, kas visvairāk skar sanitārās telpas un virtuvi, jo ir noteikts minimālais apgriešanās diametrs, kuru katrai telpai ir jānodrošina.
 • Ar sievu bijām 100% pret jumta logiem. Iemesls – sākotnēji meklējām gatavu māju – visās, kur bija jumta logi, tie laida garām ūdeni. Taču arhitekti ļoti pārliecinoši teica, ka, ja pareizi ieliek, tad nekas tāds nav. Tad nu apzvanījām visus draugus, radus un paziņas, kam ir jumta logi un secinājām, ka ir arī gadījumi, kad jau 20 gadus kalpo bez problēmām. Tad nu piekritām arī uz jumta logiem virs kāpnēm un saimniecības telpas.
 • Āra terase – arhitekti bija sākumā ieplānojuši, ka āra terase daļēji ir ievirzīta zem mājas jumta, ēkas stūrī, taču ar sievu secinājām, ka šādi sanāk ļoti lielas terases kv.m. izmaksas, jo, ievirzot to mājā iekšā, ārsienu, pamatu un jumta izmaksas nemainās, taču tiek atņemta platība iekštelpām. Tādēļ atteicāmies no terases ievirzīšanas mājā par labu iekštelpu paplašinājumam.

Pašlaik tas ir viss, kas ienāca prātā. Tagad arhitekti esot sagatavojuši 3 uzlabotas versijas mūsu izvēlētajam variantam telpu plānojumam un pēc nedēļas sola sūtīt jau ar 3D vizualizācijām, iekļaujot fasādes.

Ar nepacietību gaidam, jo pavasaris strauji tuvojas un iekšēji ir liels nemiers – gribas jau sākt uz zemes gabala kaut ko aktīvi darīt. 🙂

7 domas par “Projektēšana – ieraksts 1

 1. Kanalizācijai vēl saprotams, bet kādēļ gan ūdens urbumam būtu pēcāk jānodrošina smagās tehnikas piekļuve?
  Par termiņiem – lai veicas, man plānoto 3 mēn. vietā būs vismaz 7 mēneši – dažādas prasības no būvvaldes, tehniskie noteikumi utt.

  Patīk

  • Sveiks!

   Mums sākumā ieteica skatīties uz Viesmann un Buderus. Tā kā mums vajag granulu (gāze nav, siltumsūkni un malku nevēlos), Viesmann atkrīt – viņiem tikai 1 modelis un plika katla cena ir 10`000 Eur – ne priekš mūsu ģimenes budžeta.

   Skatamies uz DISTAND VIENNA Pel-Tec 12 Lambda. Bet principā vēl meklējam.

   Publicējis 1 person

 2. Būvvaldes prasības jānoskaidro noteikti. Par citām pašvaldībām nezinu, bet Rīgā nianšu ir papilnam – maksimālais kores augstums, būvlaide (mērķis – panākt, lai ielas ietvaros māju fasādes būtu plus/ mīnus vienā līnijā), vārtu minimālais attālums no krustojuma, ja stūra gabals – krustojuma pārredzamības trijstūris html.

  Taču tā ir tikai arhitektūras sadaļa. Ja pareizi saprotu, tad Rīgā projekts vispirms nonāk pie juristiem, un, ja juridiskās prasības nav izpildītas, līdz arhitektiem nemaz nenonāk. Piemēram, projektētāja civiltiesiskās apdrošināšanas polisē jābūt norādītai konkrētā objekta adresei. Un tādā garā.

  Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s