Arhitektu vai gatavo projektu?

Tā kā zeme ir iegādāta un visas formalitātes ir veiktas, pienāk laiks sākt organizēt mājas projektu.

Sākotnēji ar sievu apskatījām gatavo māju projektus. Zinājām, ka vēlamies +/- 150 kv.m. dzīvojamo platību. Pieejami daudz un dažādi, un ar plašu firmu klāstu, kas tos piedāvā (gan tikai projektus, gan ar visu būvniecību). Apskatot daudzus variantus, secinājām, ka nav pieejams neviens projekts, kas mums 100% liktos piemērots – vai nu plānojumā ir kādas nianses, kas mums nepatīk, mājas konstrukcijā, logi u.t.t.. Atrodot vienu projektu, kas par 85% mums šķiet ok, izlemjam, ka sazināsimies ar firmu, lai noskaidrotu izmaksas projekta izmaiņu veikšanai, pielāgošanu konkrētajam zemes gabalam un saskaņošanai konkrētajās institūcijās un noskaidrot arī projektēšanas izmaksas pie arhitekta, taisot no 0 stadijas.

Konkrētais projekts tika noskatīts: www.majuprojekti.lv. Projekta cena norādīta 1135 Eur. Sazinoties pa telefonu, noskaidrojam, ka pielāgošana gabalam maksās papildus gandrīz 300 Eur, projekta izmaiņu veikšana plānojumā aptuveni 500 Eur un vēl papildus saskaņošana, ko nevarēja konkrēti pateikt. Tātad gandrīz 2000 Eur bez saskaņošanas.

Lai noskaidrotu izmaksas no arhitekta (patiesībā 2 arhitekti – paziņa un viņas vīrs) , nosūtam mūsu atrasto projektu, kā arī mūsu pamatvēlmes un zemes topogrāfiju. Viņa piedāvātā cena 2`300-2`500 Eur atkarībā no procesa. Tā kā arhitektiem uzticamies un viņu piedāvājumā ir pat vairāk detalizēts projekts, nolemjam izvēlēties arhitektu pakalpojumus, jo tas tomēr būs ar individuālu pieeju.

Tad nu vienojamies par sadarbību un, lai vienotos par tālākiem soļiem, norunājam tikšanos caur skype, jo pašlaik viņi strādā ne Latvijā.

 

3 domas par “Arhitektu vai gatavo projektu?

 1. Brīžiem šķiet, ka dzīvojam kādā nepareizā valstī. Tipveida projektam, kuru nepieciešams tikai piesaistīt un nedaudz pamainīt, būtu jābūt krietni lētākam, kā projektam, kurš tiek gatavots no nulles. Bet meklējot savu projektu es saskāros ar līdzīgu situāciju un līdzīgām summām, lai gan piedāvātāji un izpildītāji bija citi. Laikam jau tad tā ir sistēma nevis sagadīšanās.

  Patīk

  • Mūs arī tas nedaudz pārsteidza. Taču mūsu gadījums varbūt to mīkstina, jo mūsu arhitekti ir ar salīdzinoši neilgu pieredzi – nezinu precīzi, bet vecums viņiem 30 gadi, līdz ar to vairāk par 5 gadu aktīvā arhitektūrā nebūs. Taču apskatot viņu paveiktos darbus un klausoties viņu pieejā mums radās pārliecība, ka būs labi. Kā beigās būs, dosim zināt, bet esmu diezgan drošs par labu iznākumu. 🙂

   Patīk

 2. Uzskatu, ka tas ir normāli tipveida projektam, jo tas tomēr jāpiesaista zemei, būvkonstrukciju daļa tāpat jātaisa katram projektam individuāli, tur tomēr daudz darba. Pats sev ļoti vienkāršu projektu pasūtīju par 1500,- EUR, un uzskatu, ka tas ir lēti.

  Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s