Zemes topogrāfija

Lai varētu uzsākt mājas projektēšanu, bija nepieciešams uztaisīt zemes gabala topogrāfiju – iepriekšējā bija veikta 20 gadus atpakaļ, kas vairs nav aktuāla.

Sākumā apzināju cenas no 2 mērniecības uzņēmumiem – Metrum un no Individuālā mērnieka. Kopējā platība, kam jāveic topogrāfija, bija 5000 kv.m. (3500 zeme + 1500 pieguļošā teritorija). Metrum par šādu darbu piedāvāja veikt par 500 Eur savukārt individuālais par 300 Eur, kas iekļāva arī zemes robežu pārbaudi (robežas dabā bija nospraustas, taču bija jāpārbauda vai atbilst patiesībai). Tā kā šis individuāli strādājošais mērnieks ir paziņa manam radiniekam, tad bija arī uzticamas atsauksmes, tādēļ izvēlējos šo variantu, nevis Metrum. Un viss tika veikts oficiāli – ar pavadzīmi un bankas pārskaitījumu. Tas man ir svarīgi, jo visus ar zemi saistītos tēriņus VIDs uzskaita kā investīvciju zemes gabalā, ko ņem vērā, ja nākotnē pārdod šo īpašumu, no kā rēķina nodokli par zemes vērtības pieaugumu.

Sazinoties ar mērnieku, sarunājām datumu, kad varēs veikt darbu. Līdz tam viņš palūdza, lai mēs izzāģējam liekos kokus, kurus 100% zāģēs. tas tādēļ, lai mazāk ir darba mērniekam, uzmērot katru koku, kā arī arhitektam pēc tam mazāk jālauž galva, dzēšot ārā kokus no topogrāfijas, kuri nav vajadzīgi. Lūk kā izskatījās, kad 6h divatā patīrījām kokus:

Mērnieks ar kolēģi uzmērīšanu veica 2h laikā. Robežas bija vērts pārbaudīt, jo izrādījās, ka pareizā robeža ir 30cm tālāk no nospraustās, kas uz 100m garas joslas dod papildus 30 kv.m. zemes. 🙂

Darba failu mērnieks atsūtīja jau pēc dažām dienām. Novada domē apstiprināta topogrāfija bija gatava pēc 3 nedēļām.

Par mērnieka darbu esmu ļoti apmierināts. Ātri, precīzi, visi faili tika nodoti arī ieraksīti CD diskā. Ja nepieciešami kontakti, tad rakstiet man privāti – nosūtīšu.

5 domas par “Zemes topogrāfija

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s